Yhteystiedot

Yhdistyksemme yhteystiedot

  • Toimisto: Mustanlahdenkatu 10, 33210 Tampere. Toimistolla voi asioida kerhopäivinä (parillisten viikkojen tiistait) ja keliakiailtoina ko. tapahtumien aikaan, muina aikoina sopimuksen mukaan.
  • Puhelin: 040 1366 605, puhelimeen voit lähettää tekstiviestejä.
  • Sähköposti: pirkanmaan@keliakiayhdistys.fi
  • Kotisivut https://pirkanmaa.keliakiayhdistys.fi/ 
  • Facebookissa yhdistyksen sivu on nimeltään Pirkanmaan keliakiayhdistys, ja siellä tiedotetaan ajankohtaisista asioista. Lisäksi Facebookista löytyy ryhmä Pirkanmaan keliaakikot, jossa voit keskustella muiden gluteenitonta ruokavaliota noudattavien kanssa.

 

Yhdistyksen hallitus 2019

Puheenjohtaja                Elise Välisaari       040 760 3825    elise.valisaari@gmail.com

Varsinaiset jäsenet

Varapuheenjohtaja         Auli Siipola           040 722 5687     auli.siipola@gmail.com

Tiedottaja/jäsenlehti      Milla Törmä           040 867 7674     millamagiatorma@gmail.com

Sihteeri                         Jaana Ahonen       050 361 2556     jaana.ahonen@campusravita.fi

Askarteluvastaava          Maritta Mäkelä       040 828 6484     maritta.makela@saunalahti.fi 

                                    Pertti Regnell         050 522 2588     pertti.regnell@gmail.com

2. varapuheenjohtaja     Tauno Siltanen       040 510 8075     tauno.siltanen@gmail.com

                                    Maire Telenius        0400 132 406     maire.telenius@tpnet.fi

Käteiskassan hoitaja      Marja Heikkilä       040 521 3026     marja.heikkila@pp.inet.fi

Varajäsenet

Rahastonhoitaja             Heini Hakavuori     045 277 6101    heini.hakavuori@kotikone.fi

Vertaistukihenkilöt         Tarja Aalto             050 345 0862    tarja.kotakorpi@gmail.com

Retkeily- ja virkistys       Virpi Antila            040 356 6303    antilanvirpi@gmail.com

Lasten&nuorten toiminta  Mervi Könnilä       050 571 5974    mervi.konnila@gmail.com

Keliakiaviikko                 Keijo Perälä           040 847 3622    keijo.perala@pp4.inet.fi

Laitteistovastaava           Jari Niemi              040 745 4032    niemenjari@gmail.com     

          

 

 

 

 

 


Pirkanmaan keliakiayhdistys ry
 

Mustanlahdenkatu 10,
33210 Tampere

Y-tunnus 1096930-9

Sähköposti pirkanmaan@keliakiayhdistys.fi

Uusi puhelinnumero 040 1366 605 Huom! Voit lähettää myös tekstiviestin!

Kotisivut pirkanmaa.keliakiayhdistys.fi